رفتن به محتوای اصلی

بازاریابی در مورد استفاده از یک رسانه نیست. این در مورد گرفتن و حفظ مشتریان است. هزاران نفر از مشتریان هستند که با احتیاط به سراغ یک برند جدید می روند و به سختی با آن ارتباط می گیرند، اما اگر به درستی مسیر را بشناسید می توانید آنها را به سوی خود جذب کنید. برای موفقیت هر نوع کسب و کار آنلاین باید بروشور (Brochure) و سایر اشکال ست اداری چاپی را به مشتریان عرضه کرد.

کسب و کارها به دو دلیل نیاز به بروشورها دارند:

اعتبار. مردم انتظار یک کسب و کار واقعی و حرفه ای را دارند. می توانید خود را با سربرگ، کارت ویزیت و غیره .. یک شرکت بنامید. اما اگر می خواهید به معنای کسب و کاری حرفه ای بیایید، به بروشور نیاز دارید.

صرفه جویی در زمان. مردم می خواهند اوراق چاپی را به خانه ببرند و در اوقات فراغت خود آنها ورق بزنند و بخوانند. بله، درست است که شما می توانید آنها را به وب سایت خود هدایت کنید، اما بروشور یک تجربه فیزیکی را فراهم می کند، به مردم می گویند شما چیستید، چه کاری انجام می دهید و چه محصولاتی برای فروش دارید. آنها می توانند به عنوان ابزاری فروش توسط توزیع کنندگان مورد استفاده قرار گیرند.

مواردی که با استفاده از بروشور باعث می شود فروش بالایی داشته باشید

شناخت آنچه خواننده شما می خواهد: اطلاعات باید در جهت درست گسترش یابد. با تجزیه و تحلیل آنچه خواننده می خواهد بداند شروع کنید. راه آسان برای انجام این کار، ارزیابی سوالاتی است که در فکر خواننده شما جریان می یابد. به عنوان مثال، تصور کنید که شما دارای یک مرکز زیبایی هستید که بوتاکس و دیگر درمان های ضد پیری را ارائه می دهد. شما علاقه مند به تشویق مردم برای قرار ملاقات جهت مشاوره و یا برنامه ریزی های درمانی هستید. بروشورها باید پرسش های مردم در یک رشته پاسخ های منطقی جواب دهند. راه خوب برای سازماندهی این شیوه اینست که پاسخ هایی را که فکر می کنید مشتریان به دنبال آن هستند را نمایش دهید.

خواننده خود را تحریک کنید: صفحه اولی که خواننده شما می بینید مهمترین بخش طراحی است. اشتباه نکنید شما ممکن است فروش خود را از دست بدهید. اشتباه رایج در ارائه خدمات خود را در اصطلاح فنی انجام ندهید. مزایا یا جملات تحریک کننده ای که انگیزه خواننده را برای برداشتن آن و باز کردن آن دارد را در نظر بگیرید. یک طراحی خوب به خواننده می گوید چیزی درون آن وجود دارد که به آنها علاقه دارد، یک دعوت منحصر به فرد، یک گزارش آزاد، تخفیف ویژه یا اطلاع قبلی از فروش. سعی نکنید تنها آرم شرکت یا نام محصول خود را در مقابل قرار دهید. این به درستی کار نخواهد کرد.

محتویات صفحه: در بروشوری که دارای هشت صفحه یا بیشتر است، لیست خود را به صورت شفاف و جدا از سایر متن ها قرار دهید، از محتویات برای فروش استفاده کنید. از کلماتی به مانند “مقدمه” یا مدل شماره A848DHGT استفاده نکنید. مهمترین نقطه فروش خود را انتخاب کنید و از آن در عنوان خود استفاده کنید.

برای کمک به توصیف محصول خود، لیستی از ویژگی های آنها را لیست کنید. به یاد داشته باشید که خریدار محصول شما همیشه کاربر نیست، بنابراین ممکن است برای هر ویژگی بیش از یک مزیت وجود داشته باشد.

اطلاعات مفید در بروشور خواننده را تشویق می کند تا آن را حفظ کند، اغلب به آن مراجعه کرده یا آن را به دیگران انتقال دهد. برای مثال: اگر شما در حال فروش محصولات مراقبت از پوست هستید، می توانید به خوانندگان خود در مورد چگونگی مبارزه با جوش ها، خشک کردن پوست، خطوط ظریف و چین و چروک مطالبی آموزشی را بیاورید.

آن را شخصی کنید: سخنران باهوش با مخاطبان زیاد، چهره ای را در جمعیت می بیند و با آن صحبت می کند. این ارتباط با یک فرد اجازه می دهد تا سخنران به صورت شخصی با فرد در ارتباط باشد. به همین ترتیب، کلمات موجود در در طراحی باید از این تکنیک استفاده کرد، یعنی تبدیل مخاطب عام به مخاطب خاص.

دستورالعمل ها: هر بروشور باید سازماندهی شود تا خواننده بتواند از طریق صفحات ماهیت کسب و کار شما را درک کند و به راحتی آنچه را که می خواهند پیدا کند. در آنها علائم و نشانه های مورد نظر باید قید شود و مطمئن شد که هر یک از آنها می گوید: “هی، به من توجه کن!”

با ما باشید

همچنان در عصر آنلاین، اوراق اداری هنوز در صحنه حضور دارند و هنوز نقش مهمی را بازی می کنند. مهم است که برای توسعه کسب و کار خود به این طرح های گرافیکی توجه کنید، انها نمایانگر نوع کار و فعالیتی است که شما انجام می دهید، ویژگی های منحصر به فرد آنها باعث می شود به سمت جلو حرکت کنید. آیوان دیزاین برای همراهی شما در این مسیر آماده تر از هر زمان دیگری است.

برگشت به بالا