رفتن به محتوای اصلی
1-800-987-654 info@aivandesign.com
جدیدترین تکنیک های سئو

جدیدترین تکنیک های سئو

۵ (۱۰۰%) ۵ votes

جدیدترین تکنیک های سئو همان هایی هستند که هنوز بر پایه محتوا با کیفیت بالا، بهینه سازی صفحات و لینک سازی اصولی بنا گشته است. اگر واقعا می خواهید جلوتر از این بازی باشید و به نظرتان آخرین تکنیک ها کافی نیست، باید بتوانید برخی از آنها را پیشبینی کنید.

اما آیا واقعا این مورد امکان پذیر است؟ پاسخ هم بله است و هم نه. نکته این است که ما نمی توانیم پیشبینی کنیم که موتورهای جستجو در آینده به چه سویی می روند. با این وجود، تنها می توانیم تجربه های جدیدی را مطابق با آخرین الگوریتم ها و روندها داشته باشیم، با آیوان دیزاین همراه باشید.

درباره سئو

هنگامی که شما بر روی سئو کار می کنید، همیشه این موارد را در ذهن داشته باشید، زیرا قطعا نتایج خوبی در پی خواهد داشت:

 تمرکز شما نباید بر موتورهای جستجو باشد، بلکه باید برای روی مخاطب (مشتریان) باشد.

 سئو «راه اندازی، سپس فراموش کردن نیست»، سئو «راه اندازی و تداوم است».

جدیدترین تکنیک های سئو

۱. تجربه کاربر

“اولین تاثیر، آخرین تاثیر است”. ممکن است برخی از ما این نقل قول را شنیده باشیم. بنابراین این جمله همانطور که در همه اشکال زندگی تاثیر گذار است، در تجربه کاربری وبلاگ ها / وب سایت ها نیز کاربرد دارد.

آیا مخاطبان شما متن ترجیح می دهند؟ تصاویر؟ ویدئو یا صوت؟ دانستن این مورد مهم تر از هر چیز دیگری است. با این حال هنوز هم محتوای نوشتاری در اولویت اصلی است، این امر به ویژه در زمانی مهم است که بدانید برای چه کلمه کلیدی باید در نتایج رتبه بندی ظاهر شوید.

هنگامی که یک کاربر / مشتری از وبلاگ شما بازدید می کند، اگر وی چندین پاپ آپ، تبلیغات، لینک های هدایت شده و غیره پیدا کند، اطمینان حاصل کنید که او دوباره از وب سایت شما دیدن نخواهد کرد. بنابراین از پنجره های تبلیغاتی زیاد استفاده نکنید.

همچنین ترکیب رنگ را عاقلانه انتخاب کنید. وبلاگ / وب سایت شما باید زیبا و کاربر پسند باشد، این تجربه کاربری خوبی را فراهم خواهد کرد.

این یک واقعیت مشهور است که گوگل همه چیز را برای خدمت به کاربران فراهم می کند، بنابراین در بسیاری از موارد، رفتار کاربران در رتبه بندی تاثیر اصلی را می گذارد. علاوه بر این، مطمئن هستم که می خواهید نرخ تبدیل و زمان صرف شده در سایت خود را افزایش دهید. پس لازم است بر محتوای وبسایت خود به خوبی کار کنید.

توجه به سیگنال های تجربه کاربر به مانند:

 (CTR Click-Through-Rate) یا کلیک بر رتبه

 Dwell Time یا زمان ماندگاری در سایت

 Bounce Rate یا نرخ پرش

پس چگونه می توان موارد بالا را بهبود بخشید؟ برخی از تکنیک های مهم وجود دارد:

 بهینه سازی عنوان سئو و توضیحات متا برای افزایش CTR (نرخ کلیک بر رتبه)

 ایجاد محتوای عمیق

 استفاده از کلمات کلیدی

 افزایش سرعت بارگذاری سایت

۲. بهینه سازی محتوا و سئو فنی

محتوا همیشه سیگنال مهمی در رتبه بندی نتایج گوگل است، از قدیم تا حال حاضر. اگر شما در حال نوشتن هستید، گوگل ترجیح می دهد محتوایی بلند با توجه به نیاز کاربران را تهیه کنید. به عبارتی تولید محتوا ارگانیک و اصولی، مهمترین تکنیک در جهان موتورهای جستجو است.

به عبارتی، محتوا نقش مهمی در رتبه بندی شما دارد، زیرا محتوای با کیفیت به طور خودکار کاربر را جذب می کند. بنابراین، در تولید محتوای خود از کلمات کلیدی استفاده کنید. فقط برای اینکه وبسایت خود را پر از محتوا کنید نوشتن را شروع نکنید، بنویسید زیرا شما می خواهید به کاربران در یافتن اطلاعات مناسب کمک کنید.

آخرین به روز رسانی الگوریتم گوگل در سال ۲۰۱۸ نشان داد که گوگل تمرکز خود را بر ارزیابی کیفیت، عمق و گستردگی محتوای وب سایت تشدید می کند. اگر هنوز مطالب خود را فقط برای حفظ وبلاگ خود زنده نگه دارید، دیگر به اندازه کافی خوب نخواهید بود. آنچه که شما باید انجام دهید این است که محتوایی را ایجاد کنید که مشکلی را حل کند، محتوایی که حرکت، انگیزه و قابلیت ارتباط برقرار کردن با افراد را داشته باشد.

بهینه سازی برای محتوای چندگانه: وبلاگ، ویدیو، پادکست ها (صوتی)، اینفوگرافیک و PDF را در دستور کار خود قرار دهید، ولی بدانید محتوای نوشتاری (متن) هنوز بیشترین ارزش را برای موتورهای جستجو دارد.

۳. موبایل

امروزه حدود ۶۰ درصد از جستجوهای Google از دستگاه های تلفن همراه صورت می گیرد. به همین دلیل است که گوگل در لیست اول رتبه بندی خودmobile-friendly  (موبایل پسند) بودن وبسایت را در اولویت قرار داده است. بنابراین مطمئن شوید وبسایت شما دارای طراحی ریسپانسیو (نسخه موبایل) است.

بهینه سازی موبایل یکی از اولویت های توسعه وب سایت است. گوگل به شما کمک می کند تا با کمک صفحات سریع موبایل، طراحی وب سایت تلفن همراه را انجام دهید. فرض بر این است که در سال ۲۰۱۹، AMP اهمیت بیشتری خواهد داشت، زیرا اندازه تصویر، ساختار و فرمت متن را کاهش می دهد، به همین دلیل صفحه به سرعت بارگذاری می شود.

۴. محتوای ویدئو

شما اغلب وقت خود را صرف تماشای ویدیو ۱۵ دقیقه ای به جای خواندن یک مقاله بزرگ می کنید (هرچند کاملا بهینه شده است و ممکن است به سوال شما پاسخ دهد). محتوای ویدئویی حدود ۸۰ درصد از کل ترافیک آنلاین را تا سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص می دهد. بنابراین اگر هنوز محتوای ویدئویی را بخواهید، در سال جدید در مورد آن فکر کنید. من پیشنهاد می کنم محتوای ویدیویی را با مقالات متنی خود ترکیب کنید، اما فراموش نکنید که فیلم های یوتیوب نیز باید توسط SEO بهینه سازی شده باشد.

۵. جستجوی صوتی

جستجوی صوتی گوگل بیشتر درباره تماس با شماره تلفن و گفتن کلمات کلیدی که می خواهید پیدا کنید است، همانطور که در سال ۲۰۱۰ مورد استفاده قرار گرفت، چیزی بیشتر از این نیست. امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند از طریق تماس صوتی (حدود ۲۰ درصد از جستجوهای تلفن همراه توسط صدا انجام می شود) جستجوهای خود را انجام دهند. آینده جستجوی صوتی هنوز ناشناخته است، اما مطمئنا به هوشمندتر، پاسخگوتر و دقیقتر خواهد بود. بنابراین شما باید برخی از جنبه های سئو را که بر جستجوی صوتی تاثیر می گذارند را در نظر بگیرید:

 بهینه سازی Featured Snippet

 کلمات کلیدی دم بلند

 متادیتای Schema

 سئو محلی

۶. برند سازی (بیشتر مبتدی ها این را نادیده می گیرند)

فرض کنید شما می خواهید یک کفش ورزشی بخرید و در صفحه اول گوگل عنوان “خرید کفش ورزشی” را جستجو می کنید، یک وب سایت نامعلوم (اما رتبه بندی شماره ۱) و یک وب سایت معروف (به هر دلیلی در رتبه ۴ قرار دارد) را مشاهده می کنید.

ممکن است مردم بر رتبه ۱ وب سایت کلیک نکنند، چرا؟ آنان وبسایتی با برندی شناخته شده را مشاهده نمی کنند. مردم این وبسایت را نمی شناسند، پس چرا باید بر روی آن کلیک کنند.

و در نهایت مشتریان از وبسایت های شناخته شده کفش ورزشی خواهند خرید. به طور کلی، مردم برندهای معتبر را بارها و بارها در شبکه های اجتماعی، تلویزیون، تبلیغات آنلاین و فیزیکی (بنر خیابانی یا تراکت) دیده اند و درباره آن بسیار شنیده اند.

پس، مهم است اهمیت برندسازی را به خوبی درک کرد اید. بنابراین وبلاگ / وب سایت خود را با هدف برند شدن ایجاد کنید. تولید محتوای منظم و روزانه و فعالیت در شبکه های اجتماعی. برند خود را بر روی هر پلت فرم رسانه اجتماعی ایجاد کنید.

۷. امنیت HTTPS

کاربران اغلب وب سایتی را ترک می کنند که امن نباشد. اگر شما بر روی وبسایتی کلیک می کنید و ناگهان تهدیدی امنیتی را مشاهده می کنید، چه کاری را انجام می دهید؟ جواب روشن است، بلافاصله وبسایت را ترک می کنید

گوگل HTTPS را به عنوان سیگنالی برای رتبه بندی در نتایج اعلام کرده است که صفحات ایمن را بیش از صفحات غیرمجاز ارزش گذاری می کند. کاربران از یک وب سایت انتظار دارند که تجربه ای خصوصی و امن را در اختیار آنان قرار دهد. بنابراین، جهت بهینه سازی برای امنیت، دریافت گواهینامه SSL و پیوند وب سایت خود با پروتکل https را انجام دهید.

۸. برو فراتر از جستجوی گوگل

 

من فکر می کنم سئو تنها در مورد چگونگی بهینه سازی برای گوگل نیست، بلکه ما باید به موتورهای جستجوی دیگر نیز توجه داشته باشیم. اگر مشتریان برای آپلیکشین جستجو می کنند، باید برای این عنوان برنامه ای جهت رتبه بندی داشته باشید. اگر آنها به دنبال پادکست یا فیلم هستند، باید وبسایت خود را برای افرادی که آنها را در کلیه موتورهای رتبه بندی کنید.

هدف این است که صرفا ترافیک (تعداد بازدید) بالایی را هدایت کنیم. این امر برای اطمینان از اینکه تجربه جستجو، چه مبتنی بر وب یا مبتنی بر اّپ باشد، باید به صورت تخصصی بهینه شده باشد.

برخی از فعالیت های On-page در سئو

 تحقیق و تحلیل کلمات کلیدی

 تجزیه و تحلیل رقبا

 بهینه سازی محتوا

 ساختار لینک های داخلی

 تغییرات ساختار URL

 به روز رسانی نقشه سایت

 توضیحات متا

 ALT عکس

 کد گذاری، اعتبارسنجی و اصلاح HTML

 خطا در بهینه سازی صفحه ۴۰۴

 نقشه سایت XML

 robots.txt

سخن نهایی

دانستن جدیدترین تکنیک های سئو می تواند به توسعه یک برند در عصر دیجیتال کمک شایانی کند. مهم است که وبسایت ها، ساختار خود را بر مبنای چنین تکنیک هایی بنا کنند تا بتوانند در صحنه رقابت پر قدرت ظهور کرده و بمانند.

کیوان کاری

جهان را آنگونه که می خواهم به تصویر می کشم، نه بزرگ، نه کوچک، بلکه زیبا.

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا