رفتن به محتوای اصلی

دیجیتال مارکتینگ

در سطح بالایی، دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به تبلیغات ارائه شده از طریق کانال های دیجیتالی مانند: موتورهای جستجو، وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل و برنامه های تلفن همراه اشاره دارد. در حالی که این اصطلاح گستره وسیعی از فعالیت های بازاریابی را پوشش می دهد، که همه آنها به طور جهانی توافق نشده اند، ما در مورد انواع رایج ترین موارد زیر تمرکز خواهیم کرد.

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

رسانه های دیجیتالی چنان فراگیر هستند که مصرف کنندگان هر زمان و هر مکان را که بخواهند، به راحتی به اطلاعات دسترسی پیدا می کنند. رسانه های دیجیتال منبع فزاینده ای از سرگرمی، اخبار، خرید و تعامل اجتماعی هستند و مصرف کنندگان در حال حاضر در معرض نه تنها آنچه که شما در مورد برند خود می گویید، بلکه شامل آنچه دوستان، بستگان، همسالان و غیره … می گویند نیز است. مردم مارک هایی که می توانند اعتماد کنند، شرکت هایی که می شناسند، ارتباطاتی که شخصی هستند و با نیازها و ترجیحات آنها متناسب است را به راحتی در فضای آنلاین پیدا کنند.

بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization)

به عبارت ساده، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو، روند بهینه سازی محتوا، تنظیم فنی و رسیدن به وب سایت شماست تا صفحات در بالای یک نتیجه موتور جستجو برای یک مجموعه خاص از کلمات کلیدی نمایش داده شوند. در نهایت، هدف، جذب بازدیدکنندگان به وب سایت شما هنگام جستجو برای محصولات، خدمات یا اطلاعات مربوط به کسب و کارتان است.

سئو تقریبا می توانند به عنوان مجموعه ای از بهترین روش ها برای بازاریابی مناب در بستر فضای آنلاین باید مورد توجه قرار گیرد. این مورد نیاز به یک وبسایت با طراحی خوب، آسان برای استفاده، محتوای ارزشمند، جذاب و با اعتبار برای پیوند با مخاطب را ضروری می نماید.

بازاریابی محتوا (Content Marketing)

آیا شما عبارت “محتوا پادشاه است” را شنیده اید؟ اگر نه، باید به شما بگوییم محتوا سوختی است که فعالیت های بازاریابی دیجیتال شما را هدایت می کند:

← محتوا ستون کلیدی SEO مدرن است

← به شما کمک می کند در رسانه های اجتماعی دیده شوید

← به شما هر چیز ارزشمندی را برای ارائه به مشتری از طریق ایمیل یا تبلیغات گوگل (AdWords) را می دهد.

ایجاد محتوا هوشمندانه که طبیعتی الهام بخش دارد و در دل خود آموزش و تبلیغات را در بر می گیرد، سخت و بسیار با ارزش است. ارائه محتوایی که مربوط به مخاطب شماست، کمک می کند که آنها به منابع ارزشمند اطلاعاتی شما دسترسی داشته باشند. به عبارتی بازاریابی درست محتوا باعث درگیری ذهنی مخاطب می شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

مردم این روزها فقط برای سرگرم شدن وارد شبکه های اجتماعی نمی شوند. بسیاری از کسب و کارها به این رسانه ها برای کشف، تحقیق و آموزش خود برای معرفی برند شان تکیه می کنند.F

برای بازاریابان، پست کردن در اینستاگرام یا فیس بوک کافی نیست. باید عناصر اجتماعی در هر جنبه ای از بازاریابی را در نظر گرفت و فرصت هایی را ایجاد بستری مناسب برای شناساسیی مخاطب هدف را فراهم کند.

مخاطبان می خواهند با محتوای شما ارتباط برقرار کنند، احتمال دارد که آنها بخواهند آن را به اشتراک بگذارند. این در نهایت منجر به تبدیل آنها به مشتری می شود و به عنوان نقطه کانونی توسعه برند معرفی می شود. در واقع آنها امیدوارند که دنبال کننده های خود را برای تبدیل شدن به مشتری تحت تاثیر قرار دهند ولی ممکن است مسیر درست را تشخیص ندهند.

بازاریابی ایمیل (Email Marketing)

ایمیل بیش از دو دهه به عنوان منبع اصلی رابطه افراد و کسب و کارها قدمت دارد و به زودی هم از صحنه به کنار کذاشته نخواهد شد. ایمیل هنوز سریع ترین و مستقیم ترین راه برای رسیدن به مشتریان با اطلاعاتی حیاتی است. دلیل ساده است، از خودتان بپرسید که چند بار ایمیل تان را در ساعت های گذشته چک کرده اید؟

اما بازاریابان محتوا می دانند که ایمیل های ارسالی دقیقا چه مسیری را طی کرده اند. ایمیل موفقیت آمیز باید جذاب، مناسب، آموزنده و سرگرم کننده باشد. برای موفقیت، ایمیل ها باید این پنج ویژگی اصلی را برآورده سازند:

← قابل اعتماد

← مرتبط

← ارتباطی

← عنوان جذاب

← استراتژیک

بازاریابی موبایل (Mobile Marketing)

دستگاه های تلفن همراه تبدیل به بخشی به طور فزاینده جدایی ناپذیر از زندگی ما گشته اند. حیاتی است که کسب و کارها آن را موثر در ارتباط با مخطبان خود می دانند. موبایل ها در جیب های ما نگهداری می شوند، با ما در کنار تخت هایمان می خوابند و در طول روز دائما از سوی ما بررسی می شوند. این باعث می شود بازاریابی از طریق موبایل فوق العاده مهم باشد.

از SMS و MMS به بازاریابی در برنامه ها، راه های بسیاری برای جستجوی مشتری در دستگاه های تلفن همراه وجود دارد، بنابراین یافتن روش مناسب برای کسب و کار خاص کسئله مهمی است. فراتر از مکانیسم هایی که پیام خود را ارائه می دهند، هماهنگی در کانال های دیجیتال از طریق موبایل بسیار اساسی است.

برگشت به بالا