رفتن به محتوای اصلی
1-800-987-654 info@aivandesign.com
راه های افزایش فالوور اینستاگرام

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

۵ (۱۰۰%) ۲ votes

تعجب می کنید که چگونه در طی یک سال فالوورهای پیجی از اینستاگرام که تازه ایجاد شده به سرعت افزایش پیدا کرده است.، این ممکن است تعجب شما را بر انگیزد. ولی اینستاگرام تغییر کرده و پیدا کردن فالوور نسبت به قبل سخت تر شده است. اما نگران نباشید این تغییرات تنها برای شما لایک و reach کمتر ایجاد نکرده، بلکه این شرایط برای همه صادق است.

در واقع قاعده بازی تغییر کرده و اگر شما می خواهید فالوور بیشتری در سال جدید جذب کنید، نیاز به یک رویکرد و استراتژی تازه دارید. پس «راه های افزایش فالوور اینستاگرام چیست؟»

اگر نه اغلب، حداقل یک بار همه ما از خودمان این سوال را پرسیده ایم. ما برای ایجاد تصاویر خوب، نوشتن کپشن های زیبا بسیار تلاش کرد، اما رشد قابل ملاحظه ای در تعداد فالوورهای خود نداشته ایم.

اگر می خواهید فالوور بیشتری در اینستاگرام جذب کنید، باید توجه داشته باشید که Instagram feed شما چگونه ظاهر می شود. چرا پروفایل بیزینس اینستاگرام  (Instagram business profile) شما بسیار مهم است؟

این اولین فرصتی است که شما باید یک تاثیر (impression) بزرگ برای جلب مردم جهت زدن دکمه فالو ” follow” آبی رنگ پیجتان داشته باشید. برای این منظور و بررسی دقیق در جذب و افزایش تعداد فالوور با آیوان دیزاین همراه باشید.

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

تصور کنید عکس و ویدیوهای جذابی را در explore یا همان قسمت ذره بین اینستاگرام خود می بینید، یا در حال بررسی و دیدن هشتگ های # مورد علاقه خود هستید، چه چیزهای دیگری مهم هستند…

۱. یک موضوع را انتخاب و محتوای ویژه ای برای آن ایجاد کنید

هنگامی که فردی وارد پیج شما می شود، باید از طریق پروفایلتان به ماهیت پیج پی ببرد. آنها باید قادر به تشخیص آنچه شما معمولا در مورد پست ها نشان می دهید باشند، چیزهایی که موضوع کلی شما را از لحاظ زیبایی شناسی مشخص می کند و نیاز آن ها را به دیدن و دنبال کردن محتوای پیجتان ترغیب می کند.

وقتی شخصی را در Instagram دنبال می کنید، معمولا می دانید که چه چیزی از او انتظار دارید. اگر در طی دنبال کردن آنها تصاویر زیادی از سفر داشته باشید، امیدوار هستید که بیشتر آنها را بخوانید و برخی توصیه های سفر را مشاهده کنید. اگر شما برای همه مسائل پر زرق و برق دار غذا به دنبال آنها بوده اید، انتظار دارید که عکس هایی زیبا از غذا را ببینید، برخی از هنرهای غذایی و دستور العمل هایی که می توانید به سبک زندگی خود اضافه کنید. اکنون تصور کنید کسی را برای راهنمایی های سفر خود دنبال می کنید (Following) و سپس متوجه می شوید که در صفحه Feed خود محتوایی در مورد آرایش و میکاپ مشاهده کرده اید. این یعنی عدم هماهنگی کامل! و شما می خواهید دیر یا زود آن را آنفالو کنید.

به موجب این، زمانی که کسی پیج شما را دنبال می کند (Folower)، انتظار دارد که بیشتر از آنچه که در صفحه اصلی شماست را مشاهده کند. بنابراین اگر شما در مورد سفر صحبت می کنید، توصیه ها، معرفی مناطق معروف، تاریخی و تصاویر زیبا از جاهایی که رفته اید را می خواهد. شما نمی توانید در مورد چیزهای دیگری به غیر از موضوع سفر بپردازید. ایجاد محتوا در اطراف موضوع مورد نظر شما گام نخست در جذب فالوور است.

پیروان شما باید به راحتی بتوانند تصاویر شما را هنگامی که آنها را در Feed خود مشاهده می کنند شناسایی کنند.

۲. قدرت استوری اینستاگرام

دوستان من، اگر هنوز از استوری استفاده نمی کنید، بهتره سریعا آن را شروع کنید. اولین داستان خود را برای فالوورهایتان تعریف کنید. عکس استوری را تگ کنید و یکی دوتا هشتگ بزارید و پستش کنید.

استوری اینستاگرام تاکنون از زمانی که در ماه اوت سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد، بسیار حرفه ای تر شده است. استوری به ماهیت”نگاه دزدانه” انداختن است و راهی عالی برای این است که بگویید در پشت صحنه شما چه اتفاقی در حال رخ دادن است، چطور کارهایتان را انجام می دهید و ممکن است در پیجتان به آنها اشاره نکنید، آنها همچنین تعاملی شخصی را تنها در چند ثانیه با مخاطبان ایجاد می کند. استوری های خود را به طور واقعی نشان دهید تا فالوور های شما نگاهی سریع از آخرین فعالیت های شما داشته باشند.

نکته جالب درباره استوری اینستاگرام این است که آن را در تب Explore مشاهده نمی کنید و کاملا مختص شماست و می تواند راهی مفید برای ارتقاء پیجتان باشد.

ردیف Instagram Stories را در بالای صفحه Feed (همان صفحه Home) خود مشاهده می کند؟ دلیل این استوری ها این است که چرا اینستاگرام آنها را براساس نوع محتوایی که معمولا با آن درگیر هستید انتخاب کرده است. اینها افرادی هستند که شما دنبال کننده آن ها هستید و آنها محتوایی را که احتمالا با آنها ارتباط برقرار می کنید ارسال می کنند. بنابراین اگر دوست داشتید پست های مرتبط با تناسب اندام داشته باشید، مطمئن شوید که داستان های بسیاری را می توانید در استوری خود مشاهده کنید.

در حال حاضر بخش جالب این است که اگر استوری شما واقعا جذاب و پر از محتوای غنی باشد و بازدید زیادی داشته باشد، احتمال نمایش آن در صفحه Explore بسیار بالا می رود.

دانستن اینکه چگونه محتوایی در بخش Explore وایرال می شود، این است که آن محتوا خیلی طول نخواهد کشید که از لایک ها، کامنت ها و فالوورها بمباران شود. آیا این چیزی نیست که رویاهای Instagram از آن ساخته شده است؟

۳. پیجی زیبا و یکدست ایجاد کنید

اما بگذارید به سرعت برخی از چیزهایی را که لازم است در ذهن داشته باشید را بیان کنیم. به اشتراک گذاشتن پیجی شگفت انگیز، جذاب و هیجان انگیز بسیار مهم است.

برای داشتن رویکردی زیباشناسانه در عکس و ویدیوها، باید تصاویر خود را به روش درست طراحی و ارسال کنید. این بدان معنا نیست که شما برای ویرایش عکس هایتان تنها از یک فیلتر استفاده کنید. چیزی شبیه به VSCOcam (اپلیکیشن ویرایش عکس) به شما کمک می کند محتوایی خوب را ایجاد کنید. اما نخست انتخاب عکس مناسب است سپس ویرایش آن.

گرفتن عکس حرفه ای با دوربین یا موبایل، بازخورد بهتری نسبت به استفاده از عکس های به اصطلاح کپی و آماده دارد. زیرا شما می خواهید پیجی منحصر به فرد ایجاد کنید و نه تنها فالوورهای خود را نگه دارید بلکه اقدام به جذب فالوور بیشتر کنید.

محتوای منحصر به فرد، زیبا و آموزنده رمز دستیابی به فالوور بیشتر است.

همه اینها می تواند به شما در دستیابی به پیجی با ظاهر زیبا کمک کند، این نقطه ایست برای ایجاد توجه بیشتر و افزایش impression (تعداد دفعات بازدید).

۴. به کار بردن هشتگ ها Hashtags

هشتگ ها راهی عالی برای پیدا کردن عکس یا ویدیوهایی از پیج ها است که شما آن ها را دنبال نمی کنید. با تعداد عکس هایی که هر ثانیه در اینستاگرام آپلود می شوند، هشتگ ها راهی برای کشف سریع آن هاست. اگر از هشتگ های عمومی مانند: #love،#happy استفاده کنید، بسیار محتمل است که محتوا شما از بین تعداد زیادی عکس ها و ویدیوها قابل مشاهده باشد.

اما سوال پیش می آید که چگونه می توان هشتگ های مرتبط با پیج حود را پیدا کرد؟ کمی وقت بگذارید، به قسمت بالایexplorer  آن به نام search بروید، عنوان خاصی را تایپ کنید، برای مثال پیج شما درباره آشپزی است، خب در قسمت search عنوان آشپزی را تایپ کنید سپس به قسمت هشتگ های بروید تا بازه ای از انواع هشتگ های مرتبط به مانند: #آشپزی #آشپزی_ایرانی #آشپزی_خاص #آشپزی_مدرن #آشپزی_رژیمی و غیره … به شما نمایش داده شود. این بهترین راه برای ایجاد فرایند افزودن هشتگ های مرتبط با موضوع پیج شماست.

همچنین شما مجاز به استفاده از ۳۰ هشتگ در اینستاگرام هستید و ما به شدت توصیه می کنیم از همه آنها استفاده کنید.

۵ – درگیر کردن مخاطبان

با استفاده از الگوریتم جدید، اینستاگرام تصمیم می گیرد که کدام عکس ها و ویدیوها را در explorer شما نشان دهد. اگر وقت خود را برای پیدا کردن پیج هایی که علاقه دارید بگذارید و آنها را دنبال کنید و پست هایشان را لایک کرده و کامنت بگذارید، آنها به طور خودکار در explorer شما نمایش داده می شوند.

در حال حاضر الگوریتم جدید به علاقه شما نسبت به یک پیج عکس العمل نشان می دهد، عکس هایی که بیشترین علاقه را در ۱۵ دقیقه اول دریافت می کنند، به احتمال زیاد در بالای explorer  نمایش داده می شوند. در یک سناریو شبیه این، شما می خواهید دنبال کنندگانتان به زودی در ارتباط با شما قرار گیرند. هنگامی که با افرادی که به صورت منظم دنبال می کنید با آنها ارتباط برقرار می کنید و این ارتباط به مقوله ای دو طرفه تبدیل می شوند. این بدان معنا است که هر زمان که وارد پیج خود شدید آن ها را در همه جا می بینید.

این امر تعامل سریع با فالوور را ایجاد می کند و همچنین تضمین می کند عکس ها و ویدیوهای شما به اکانت های بیشتر نمایش داده می شود. به طور کلی explorer به توجه و علاقه مندی های شما نگاه می کند و بر حسب آن ها پیج های مرتبط را نمایش می دهد.

سخن نهایی

اینستاگرام با ۸۰۰ میلیون کاربر فعال، همچنان با قدرت پیش می تازد . از برند های شخصی به کسب و کارهای بزرگتر، اینستاگرام به عنوان فضایی برای رسیدن به انواع نیازها برای همیشه باقی می ماند.

امیدواریم از مقاله راه های افزایش فالوور اینستاگرام لذت برده باشید. اگر از اینستاگرام استفاده می کنید، هر گونه استراتژی، راهنمایی یا تجربیات شخص خود را که دوست می دارید در بخش نظرات بیان کنید. 

کیوان کاری

جهان را آنگونه که می خواهم به تصویر می کشم، نه بزرگ، نه کوچک، بلکه زیبا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا