رفتن به محتوای اصلی

سئو

سئو SEO مخفف Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است که منطق رتبه بندی وب سایت ها را هنگامی که کلمه ای یا عباراتی در یک موتور جستجوی خاص کاوش می شود را توصیف می کند.

اگر چه در ابتدا ممکن است خسته کننده باشد، ولی عملا می تواند بسیار سرگرم کننده و حرفه ای برای پیاده سازی باشد. SEO عامل اصلی پیشرفت در فضای وب در نتیایج گوگل است.

سئو دقیقا چه کار می کند؟

با بیش از ۱.۳ بیلیون وب سایت در فضای نت، چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که مردم شما را پیدا کنند؟ زمانی که آنها در Google ،Yahoo ،Baidu یا Bing در حال جستجو هستند!

به طور خلاصه، SEO می تواند به عنوان یک روش بازاریابی تعریف شود که به افزایش کیفیت و کیفیت ترافیک سایت شما کمک می کند.

یا بهینه سازی موتورهای جستجو، یک سری از گام هایی است که می توانید در Google رتبه بالاتری (آمدن به صفحات اول) کسب کرد و در نتیجه ترافیک ارگانیک رایگانی را از جستجوهای مختلف بدست آورد را توصیف می کند.

توجه داشته باشید که من گفتم مراحل، به این معنی است که تا زمانی که شما هر یک از مراحل را به درستی دنبال (تو مرحله نیاز به صبر است، SEO موردی زمان بر است)، نتایج عالی خواهید دید.

بهترین روش برای درک SEO این است:

← هویت بازاریابی دارد – درک این مهم به همه تلاش های بازاریابی بستگی دارد، زیرا به این ترتیب قادر خواهید بود ترافیک بیشتری را برای سابت خود فراهم کنید و منجر به افزایش رتبه شود. شما نه تنها نیاز به نوشتن محتویاتی دارید که گوگل دوست دارد بلکه همچنین در گام نخست باید برای مخاطب هدف محتوا تولید کنید.

← کاری فنی است – اگر قصد دارید برای ترافیک بالا رقابت کنید، دانستن بهترین شیوه ها برای بهینه سازی محتوا برای سایت بسیار مهم است. افرادی که می دانند که موتورهای جستجو بهینه سازی شده اند، بسیار به دنبال آن هستند زیرا ROI (نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی) آنها بالا است.

← میدانی هیجان انگیز است – شما را نمی دانم، ولی برای من تولید محتوا نوشتاری به طرز شگفت انگیزی جذاب است. تلاش برای ایحاد محتوایی غنی در کنار الگوریتم های جدید، رقابتی تمام ناشدنی است.

هنگامی که یک کاربر کلمه یا عبارت کلیدی را در گوگل جستجو می کند، نتایجی که نشان داده می شود، مجموعه ای از وب سایت هایی است که محتوایی مرتبط با آن کلمه یا عبارت کلیدی دارند و دارای دامنه ای معتبر هستند.

به عنوان مثال: زمانی که شما کلمه کلید «کیک شکلاتی» را جستجو می کنید، نتایج بالا همان مواردی است که بهترین شیوه های SEO را رعایت کرده اند.

این عمدتا به این دلیل است که موتورهای جستجو از خزنده های پیشرفته ای استفاده می کنند که اطلاعات را در همه وب سایت جمع آوری می کنند. این شاخصی برای هر وب سایت است که با الگوریتمی که گوگل برای بهترین عمل جستجوگر اینترنتی اش ساخته شده است، بتواند به رتبه بالاتری دست یابد.

سایتی جدید دارم، چگونه می توانم با SEO شروع کنم؟

ما در اینجا برنامه ای گام به گام را طراحی کرده ای که به طور خلاصه در زیر آورده ایم:

← پیدا کردن کلمات کلیدی

← نوشتن محتوا

← لینک سازی

خودشه. خیلی بیشتر از این نیست، ولی هر ۳ مرحله بالا خود به تنهایی دریایی از زیر شاخه های مختلف را در بر می گیرد که نیاز به تحلیل، تخصص و اکتشاف دارد.

چرا SEO بهتر از PPC است؟

SEO بهتر از PPC است (پرداخت به ازای هر کلیک) ، زیرا شما مجبور نیستید پول برای تبلیغات جهت هدایت ترافیک به سایت خود صرف کنید.

با استفاده از PPC، ترافیک شما به محض متوقف کردن پرداخت برای تبلیغات متوقف خواهد شد. به طور کلی تبلیغات گوگل یا همان آدوردز تاثیری در SEO و ترافیک وبسایت ندارد.

بک لینک های SEO چیست؟

بک لینک ها به سادگی لینک های از یک سایتی خارجی است. برای مثال، هنگامی که من برای تقویت SEO سایتم به آیوان دیزاین سفارش تولید رپورتاژ آگهی می دهم، آنها مقالاتی را تحت عنوانی که شامل کلمات کلیدی می شوند را برای من تهیه در داخل مقالات لینک ها را با انکرتکست ها معتبر ایجاد می کنند. سپس این مقالات به وبسایت های طرف قرار داد ارسال می شود. لینک های باکیفیت که از این وبسایت ها دریافت می کنید، قدرت و رتبه سایت شما را بالا می برد.

بنابراین، ساخت بک لینک ها کاری کلیدی برای بهینه سازی وبسایت است، اگر می خواهید به صفحه ۱ گوگل برسید.

آیا این نکات فقط برای Google SEO است؟

گوگل در دنیای موتورهای جستجوگر تقریبا ۸۰ درصد از کل جستجوهای جهانی را تحت نظر دارد. یاهو و بینگ حدود ۹٪ را شامل می شوند. حتی اگر تکنیک هایی که در اینجا بحث می کنیم به ویژه در مورد Google SEO است، اما آنها به طور کلی به تمام موتورهای جستجو دیگر نیز صادق است.

آیا جایگزین دیگری برای SEO وجود دارد؟

با توجه به اینکه هدف اصلی بهینه ساز وبسایت افزایش ترافیک سایت است، می توانید از طریق تبلیغات از جمله Google Adwords یا تبلیغات فیس بوک برای بازدید بیشتر استفاده کنید. ولی این روش ها تنها برای ترافیک برای مدت زمان کوتاهی است و نمی تواند تاثیری در رتبه سایت داشته باشند. SEO ارگانیک برنامه ای بلند مدت و ریشه ای است.

کلام آخر

با این حال، درست مثل هر عمل بازاریابی در فضای آنلاین، SEO نیازمند زمان است و این زمان بستگی به عوامل گوناگونی دارد و استراتژی تکراری است که هر وب سایت باید بر آن تمرکز کند.

ترافیک ارگانیک تنها گام اول در ساختن یک کسب و کار موفق است، فراموش نکنید که شما همچنین می توانید ترافیک زیادی را از شبکه های اجتماعی دریافت کنید.

اصول بهینه سازی سایت ها برای هر نوع کسب و کاری قابل پیاده سازی است، اگر شما وبسایتی فروشگاهی دارید، یا مجله ای خبری و آموزشی هستید، هر دو شما در یک چیز هدفی مشترک دارید، SEO.

 

پایه
۸۰۰ هزار تومان

  • ۸ مقاله ارگانیک
  • استراتژی کلمات کلیدی
  • پکیج یک ماهه
  • بهینه سازی بر حسب سئو
  • بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه در هر مقاله
  • لینک سازی داخلی
  • جاگذاری عکس

برگشت به بالا