رفتن به محتوای اصلی

کاملا شگفت انگیز است که چرا کسب و کارها بدون توجه به ست اداری شکست می خورند. آنها در برابر چنین پیامدی می گویند: “مشکل از کجاست؟”.

امروزه برای برپایی و ماندگاری در هر نوع کسب و کاری، توجه به همه جزییات نقشی اساسی دارد. داشتن نگاهی نوین به غنای محتوایی در ارتباطات اداری، راه گشای بسیاری از موفقیت هاست. ست اداری (اوراق اداری) دقیقا در نقطه کانونی این مسیر قرار دارد، زیرا بیانگر بینش عمیق سازمانی و رفتاری حرفه ای است.

این ست ها اعم از: کارت ویزیت، پاکت نامه، کاتالوگ، سربرگ، بروشور، اوراق مالی و اداری (مانند فاکتور، قبض، کاردکس و فرم های داخلی)، کارت پرسنلی، لیبل و غیره … تنها در اصول نگارش خلاصه نمی شود، بلکه نمایانگر هماهنگی بصری به عنوان هویتی مشخص از برند است. این بدان معناست که محتوای نوشتاری (متن نامه) در کنار عناصر بصری به مانند: رنگ، طراحی و چیدمان معنا می یابد.

مکاتبه اداری یکپارچه از لحاظ طراحی، رنگ و ساختار به تنهایی می تواند در برندسازی و انتقال هویتی مشترک نقش به سزایی داشته باشد. برخورداری از اوراق اداری با طراحی اصولی، تعریفی از کسب و کاری سازمان یافته است.

شناخت دقیق بستر بازار و راه های ارتباطی به دانش ژرفی در باب بازاریابی نیاز دارد. ضروری است به درستی موقعیت خود و بازار هدف را بشناسید، این مورد می تواند در نوع نام نگاری شما تاثیری شگفت بگذارد و ارتباط درست را برایتان فراهم کند.

بی دلیل نیست بگوییم داشتن ارتباط درست، می تواند سازنده باشد. مهارت در ارتباطات باعث رشد کسب و کارها می شود. مکاتبات اداری در خط مقدم هر نوع رابطه رسمی برای شرکت هاست.

هدف از مکاتبه اداری بین افراد یا شرکت ها باید دارای تحلیل اولیه برای بازخوردی مثبت باشد. داشتن چشم انداز به گیرنده این پیام را می رساند که کسب و کار مرتبط دارای تفکری مدرن برای داشتن سرمایه گذاری مناسب است.

در طراحی کاملا اوراق اداری لازم است خلاقیت در ایجاد سبکی منحصر به خود داشته باشید. طراحی ویژه که نمایانگر سبک کسب و کارتان است می تواند شما را بسیار نوآوری نشان دهد و شرکت ها و افراد را برای همکاری مداوم یا شروع ارتباطی جدید سوق دهد.

محتوای غنی نوشتاری با رعایت تک تک اصول نگارشی و املایی به تنهایی نمی تواند وجه رسمی و اداری را نمایان کند. بدین معنا که شما متن نامه خود را در یک کاغذ A4 سفید و بدون نام و نشان، برند، طراحی و چیدمان به دست گیرنده بسپارید. آیا فکر نمی کنید که این اوراق نماینده کسب و کارتان است؟.

ست اداری زیبا و مناسب نه تنها نشان دهنده احترام ویژه به گیرنده است، بلکه نمایانگر ویژگی های یک کسب و کار برای ایجاد ارتباطی شایسته است. مهم است متن نامه و نحوه چگونگی مکاتبه (از منظر ارسال) همه جوانب ایجاد ارتباطی محترمانه را رعایت کرده باشد.

با ما باشید

امروزه نوآوری های درون شرکتی بدون ملاحضات برون شرکتی دوام چندانی نخواهد داشت. مکاتبات اداری اصولی می تواند در مسیر درست ارتباطی قرار گیرد و به شکلی موثر باعث موفقیت شود. برای برخورداری از نگاهی حرفه ای به این مهم، می توانید با آیوان دیزاین همراه باشید. ما به وضوح می دانیم چه چیزی برای شما می تواند مناسب و نمایانگر شخصیت سازمانی شما باشد.

برگشت به بالا