رفتن به محتوای اصلی

طراحی گرافیک (graphic design) به معنای هنر، طراحی ایده ها و تجربیات با محتوای بصری و متنی است، همچنین به عنوان طراحی ارتباطی شناخته می شود. شکل آن می تواند فیزیکی یا مجازی باشد و می تواند شامل تصاویر، کلمات یا اینفوگرافیک باشد.

تجربه طراحی می تواند در یک لحظه یا بیش از یک دوره طولانی انجام شود. این کار می تواند در هر مقیاس، از طراحی یک تمبر پستی گرفته تا بنر های بزرگ خیابان ها انجام شود. می تواند برای تعدادی از افراد در نظر گرفته شود مانند: یک کتاب یا نمایشگاه، یا می تواند توسط میلیون ها نفر دیده شود، همانند محتوای دیجیتالی و فیزیکی مرتبط با دستاورد ها سک کسب و کار بزرگ. همچنین می تواند برای هر هدفی، چه تجاری، آموزشی، فرهنگی، یا سیاسی طرح شود.

طراحی که در یک لحظه تجربه شود، ساده ترین تشخیص است. طراحان نوع، فرم و تصویر را در پوسترها، آگهی ها، بسته بندی های محصول و سایر مواد چاپی و همچنین تجسم اطلاعات و گرافیک برای روزنامه ها و مجلات را ترتیب می دهند.

طراحی گرافیک هنری با هدف است. این شامل یک طرح خلاقانه و منظم برای حل مشکل یا دستیابی به اهداف خاص با استفاده از تصاویر، نمادها یا حتی کلمات است. این ارتباط بصری و بیان زیبایی از مفاهیم و ایده ها با استفاده از عناصر گرافیکی و ابزارهای مختلف انجام می گیرد.

عناصر طراحی گرافیک

گرافیک دیزاین می تواند از طرح های مبتنی بر تصویر شامل عکس ها، تصاویر، آرم ها و نمادها، طرح های مبتنی بر نوع یا ترکیبی از هر دو تکنیک استفاده کند. این طرح ها می توانند ترکیبی از عناصر زیر را شامل شوند.

خطوط – راست، منحنی، موجی، ضخیم، نازک؛ زمانی که به خطوط فکر می کنیم، امکانات بی حد و حصری در ذهنمان نقش می بندد. خطوط اجازه می دهد طراحان فضا یا محتوای جداگانه را در یک طرح تقسیم کنند. آنها همچنین می توانند برای هدایت چشم بیننده مورد استفاده قرار گیرند یا عناصر دیگر از یک مسیر استراتژیک برای یافتن قابلیت بیشتر استفاده کنند تا بیننده را به آسانی از نقطه A به نقطه B ببرند.

اشکال – شکل ها روش های مختلفی را برای پر کردن فضاهای خلاقانه، پشتیبانی از متن و سایر اشکال محتوا ارائه می دهند و طراحی را متعادل می کند. آنها را می توان از هیچ ایجاد کرد، با استفاده از فضای سفید برای ارائه یک طراحی منحصز به فرد.

رنگ – رنگ یا عدم رنگ، عنصر مهمی از هر سبک طراحی است. با درک درستی از نظریه رنگ، طراحان می توانند به طور شگفت انگیزی بر یک طراحی و یک نام تجاری تاثیر بگذارند، یکپارچه سازی رنگ با شجاعت و یا با ظرافتی دقیق.

نوع – نوع می تواند یک پیام را از متن ساده به یک اثر هنری تبدیل کند. فونت های مختلف، همراه با هماهنگی های سفارشی، فاصله، اندازه و رنگ، می توانند قدرت را به نقطه ای که شما در حال برقراری ارتباط با جهان هستید، اضافه کند.

بافت – حتی یک تبلیغات صاف و براق می تواند به نظر با بافت ملموس باشد. این یک حسگر سطح لمسی را از طریق ظاهر بصری آن به ارمغان می آورد و عمق بیشتری را با انتخاب کاغذ و مواد مناسب ایجاد می کند.

گرافیک دیزاین هنر و تکنولوژی را برای ارتباط دادن ایده ها از طریق تصاویر و طرح صفحات وب و صفحات چاپ شده ترکیب می کند. آنها ممکن است از عناصر طراحی مختلف برای دستیابی به اثرات هنری یا تزئینی استفاده کنند.

طراحی برای بروشورها، مجلات و به طور کلی تبلیغات باعث توسعه کسب و کار می شود. هنگام استفاده از متن در طرح بندی، آنها با نویسندگان همکاری می کنند که کلمات را انتخاب می کنند و تصمیم می گیرند که آیا کلمات در پاراگراف ها، لیست ها یا جداول چگونه قرا بگیرند.

طراحی گرافیک، فروش و بازاریابی

گرافیک دیزاین در فروش و بازاریابی محصولات به طور فزاینده ای اهمیت دارد. بنابراین، تبلیغات، روابط عمومی و بازاریابی همکاری نزدیکی با یکدیگر خواهند داشت. اغلب، طراحان در یک دسته خاص یا نوع مشتری متخصص هستند..

طراحان گرافیکی باید قادر به ایجاد کارهایی باشند که به لحاظ هنری جالب و جذاب برای مشتریان و مصرف کنندگان است. آنها تصاویری خام را از ایده های طراحی ، یا با استفاده از یک برنامه کامپیوتری طراحی می کنند.

ارتباط با مشتریان مهم است زیرا اطمینان حاصل می شود که طرح های آنها دقیقا پیام مورد نظر را نمایش می دهد و به طور موثر اطلاعات را بیان می کنند. طراحان باید قادر به فکر کردن درباره رویکردهای جدید برای برقراری ارتباط با نظرات مصرف کنندگان باشند. آنها طرح های منحصر به فردی را ایجاد می کنند که از جانب مشتریان، معنی قابل تشخیصی را در مخازب می گذارد.

با ما باشید

در این راستا، فرآیند ایجاد یک طرح گرافیک در آیوان دیزاین شامل موارد زیر می شود:

← تعیین استراتژی پروژه و مشاوره با مشتری (مشتری خواسته ها و نیازهای خود را بعد از ثبت سفارش در بخش تیکت بیان می کند)

← رنگ ها، تصاویر، سبک متن و طرح انتخاب می شود

← ایجاد تصاویری که یک محصول را شناسایی و یا یک پیام را منتقل کند

← طرح ها با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری طراحی می شود

← قبل از چاپ، طرح نهایی به مشتری نشان داده می شود

← چاپ و ارسال کار به مشتری

برگشت به بالا