رفتن به محتوای اصلی

موشن گرافیک

هر ساله تمایلی جدید به وجود می آید که به عنوان آینده بازاریابی معرفی می شود. موشن گرافیک (Motion Graphics) در سال ۲۰۱۴ مورد حمایت قرار گرفت و امروزه به شیوه ای جدید برای تبلیغات شناخته می شود.

اساسا موشن گرافیک همان طراحی گرافیک در حرکت است. ایجاد یک طرح و اضافه کردن ابعاد به آن با استفاده از قوانین زمان و فضا. شما قطعا آنها را دیده اید. در سراسر تلویزیون، فیلم، برنامه ها، تبلیغات و تقریبا هر وسیله ای که نیاز به نوعی نمایش متحرک دارد، موشن گرافیک همه جا هست.

ظهور بازاریابی ویدیویی

تا سال ۲۰۲۰، سیسکو پیش بینی کرد که ۸۰ درصد از کل ترافیک اینترنتی ویدیو خواهد بود، بنابراین بازار بالقوه ای برای محتوای ویدیوی به وجود آمده است. به ویژه هنگامی که با توجه به نفوذ دسترسی رسانه های اجتماعی، کاربران به طور میانگین ۱۹ ساعت در ماه وقت صرف تماشای فیلم می کنند، در حالی ۶۰ درصد آنها جهت سرگرمی، ۴۰ درصد ما بقی برای مشاهده محصولات و آموزش از آن بهره می برند.

با استفاده از ویدیویی که صنعت بازاریابی محتوا را در طول دو سال گذشته به نمایش می گذارد، آیا فکر می کنید که هر کسب و کار چه نوپا و چه قدیمی به این صنعت نیاز دارد؟ با این حال، با وجود ۷۲٪ از بازاریابان محتوا که گفتند ایجاد محتوای ویدئو اولویت آنهاست – آنها در حال تلاش برای ایجاد محتوایی اصیل، قانع کننده و موثر هستند.

اما ساختن محتوای ویدئوی دشوار است. به استثنای اینکه بودجه برای سرمایه گذاری در تجهیزات عالی یا بهتر از آن، یک تیم تخصصی در زمینه اسکریپت، طراحی، ویرایش و ایجاد محتوای ویدئویی نیاز است.

محتوای ویدیویی خوب باید دارای موارد زیر باشد:

← باید راهنمایی برای ایجاد مسیری جهت فروش طراحی شود.

← باید آنچه مخاطبان شما می خواهند ببیند به خوبی درک شود.

← باید ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد. این که آیا ویدیو شما خنده دار، جذاب، مفید یا الهام بخش است، ویدئو نیاز به ارزش گذاری دارد.

← این باید بتواند به راحتی و به طور موثر توزیع شود. ویدئوی شما باید بتواند مخاطبان خود را در جایی که اکثریت زمان خود را صرف می کنند جذب کند و ذهن آنها را درگیر کند.

← این یک هویت نام تجاری سازگار را ایجاد می کند. هر کدام از بازاریابی شما باید یک روایت انسجام یافته باشد که به طور دقیق به مخاطبان می گوید که شما چه چیزی هستید و چه چیزی برای آن تعریف می کنید.

فواید استفاده از موشن گرافیک

# ۱ قدرت بصری بالا

به طور کلی همه کسب و کارها به تصاویری می پیوندند تا پیام ها و ایده های خود را به اشتراک بگذارند. به یاد داشته باشید که ما همه یادگیرندگان بصری هستیم، به این معنی که ما مفاهیم را درک می کنیم، با استفاده از نقاشی ها، نمودار ها، جدول ها و دیگر طراحی ها.

حال تصور کنید تصاویر با استفاده از موشن گرافیک به حرکت در آیند! ، این باعث می شود ذهن مخاطب به آنچه در پس و پیش تصاویر است جلب شود. این با محتوایی متقاعد کننده و جالب می تواند بیش از همیشه به مخاطب نزدیک شود.

# ۲ طرح های خیره کننده و انیمیشن ها

موشن فقط در مورد طرح ها نیست، بلکه در مورد طرح هایی که در حال حرکت هستند. این به این معنی است که موشن از تکنیک های انیمیشن استفاده می کند تا طرح ها را به واقعیتی زنده تبدیل کند. با استفاده از این نوع ویدیو می توانید هر نوع ایده را از طریق استفاده از عناصر گرافیکی در حال حرکت انتخاب کنید. این کمک بسیار خوبی برای ارسال پیام شما در عرض چند ثانیه خواهد داشت.

# ۳ رسیدن به ترکیب کامل

یکی از مهمترین مزیت های موشن گرافیک این است که می تواند با سایر سبک های ویدئویی ترکیب شود تا بتوانید مزایای هر دو سبک را به حداکثر برساند، منظور ما چیست؟ خوب، به یاد داشته باشید که موشن گرافیک می تواند از لمس انسانی / احساسی که سبک های دیگر دارند، کم داشته باشد.

می توان از اضافه کردن شخصیت هایی که موجب احساسات شدید در مخاطب می شوند و یا حتی یک داستان در پشت همه ی این شخصیت ها و آمارها ایجاد شود، باعث جذاب تر شدن ویدیو می شود.

استفاده های متفاوت از موشن گرافیک

بنابراین شما هنوز هم شک دارید که آیا این سبک بازاریابی ویدیویی مناسب برای کسب و کار شماست؟ ما برخی از اطلاعات مفید را برای کمک به شما بیان می داریم:

← اگر شما قصد دارید یک محصول یا خدمات با مشخصات حرفه ای را به فروش برسانید، موشن یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید در عرصه بازاریابی ویدیو استفاده کنید.

← به یاد داشته باشید که موشن یکی از سبک های ویدئویی توضیحی است، بنابراین اگر شما نیاز به ایجاد ویدیویی آموزشی با ارائه داده ها مختلف هستید، می توانید از آن به نهایت استفاده کنید.

← موشن برای نمایش اعداد، آمار، حقایق و هر گونه اطلاعات دیگر که می تواند برای انتقال پیام از روش های دیگر سخت باشد، راهی عالی است.

← یک تصویر می تواند ارزش هزار کلمه را نشان دهد، ترکیب این تصاویر در موشن می تواند بسیار شگفت آور باشد. با استفاده از آن می توان هر ایده ای را به تصویر کشید.

← اگر شما یک شرکت نرم افزاری داشته باشید، یا شرکتی مالی یا اصلا صاحب یک رستوران معورف هستید، موشن ابزاری ساده برای همه انواع کسب و کارها است.

با ما باشید

آیوان دیزاین اینجاست تا به شما در ارائه بهترین خدمات ویدیویی از طریق موشن گرافیک کمک کند. فراهم شدن بستری مناسب برای بازاریابی از طریق ویدیو می تواند در موفقیت برند تاثیر گذار باشد. ویدیو می تواند نسبت به عوامل دیگر، بیشتر بر ذهن مخاطب تاثیر بگذارد و در هر زمان درگیر کند.

برگشت به بالا