رفتن به محتوای اصلی

کارت ویزیت

اعتقاد دارید یا نه، کارت های ویزیت (Business Card) اغلب در ذهن مردم می مانند، اما نه همه آنها! شما احتمالا قبلا می دانسته اید که شما باید برای کسب و کار خود کارت ویزیت مناسب داشته باشید، اما چرا؟ این کارت ها به عنوان سربازان بازاریابی عمل می کنند، لوگو و همه اطلاعات تماس شما را به مشتریان ارائه می دهد.

درصد زیادی از کارت های ویزیت داخل سطل زباله انداخته می شوند. تعداد کمتری از افراد آنها را در جیب خود نگه می دارند. اما چطور می توان کاری کرد آنها همیشه این کارت ها را با خود نگه دارند؟

مردم معمولا فکر می کنند آنها تنها برای یادآوری خوب هستند. اما کارتی که حرفه ای طراحی شده باشد باعث می شود در کسب و کار خود حرفه ای عمل کنید پس مهم است که در نگاه نخست مشتری خود را جذب کنید، نه آنکه مخاطب با دیدن کارت، شما را برای همیشه فراموش کند.

طراحی بر حسب نوع کسب و کار

همه کسب و کارها اعم از: خدمات مالی، پزشکی، وکلا، رستوران ها، بوتیک ها و بسیاری دیگر به کارت های ویزیت احتیاج دارند.

اگر در کسب و کار خلاق هستید، کارتی که مهارت های طراحی شما را نشان می دهد نه تنها تجارت تان را تبلیغ می کند، بلکه نماینده ای از ماهیت کارتان است.

اولین قاعده خلاقیت این است “کمتر همیشه بیشتر است”. طراحی ساده به دور از شلوغی از لحاظ بصری بسیار چشم نواز است.

اطلاعات روی کاغذ

هدف اصلی کارت های ویزیت این است که راه مردم را برای رسیدن به شما آسان کند، بنابراین تنها اطلاعات تماسی که کاملا حیاتی هستند را شامل می شود. اگر کسب و کارها که دارای چندین مکان هستند، مجبور نیستید لیستی از خدمات یا هر آدرس پستی اضافی خود را بیافزایید.

فضای بسیار محدودی بر روی کارت وجود دارد، بنابراین با محدود کردن مقدار اطلاعات، طراحی کلی ساده تر خواهد شد و به راحتی قابل خواندن است. نام شما، نام کسب و کار، لوگو شرکت (در صورت داشتن شرکت)، وب سایت، آدرس ایمیل و شماره تلفن بسیار مهم است.

اضافه کردن رنگ

رنگ های روشن هنگامی که به طور صحیح استفاده شود، می تواند یک کارت را برجسته و متمایز نشان دهد. این استراتژی اغلب در وبسایت ما جهت طراحی خلاقانه با هدف تازگی، هیجان و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات نشان داده است که کارت هایی که کمتر از رنگ در طراحی خود استفاده می کنند، کمتر در خاطر افراد می مانند.

کارت های شما بهتر خواهد شد اگر از پالت رنگ در آن استقاده شود، موثرتر است. رنگ ها باید مطابق با کسب و کار انتخاب شود. نقره و آبی سلطنتی اغلب با درجه بالا همراه هستند و ترکیبی مناسب در طراحی کارت های ویزیت برای بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری است.

بدست آوردن اندازه استاندارد

اندازه معمول کارت کسب و کار ۵ در ۶.۵ سانتی متر است، به این معنا که باید به اندازه کیف پول افراد باشد. کارت های ویزیت آیوان دیزاین دارای گوشه های گرد هستند که باعث می شود در زمان قرار دادن در داخل کیف کج نشوند و یا باعث پاره شدن پارچه کیف به دلیل تیز بودن گوشه ها نشود.

به راحتی قابل خواندن باشد

هدف این نیست که اثری هنری خلق شود، این تنها طراحی یه کارت کسب و کار است که به وضوح آنچه شما انجام می دهید و نحوه برقراری ارتباط با شما را بیان می کند. اگر گیرنده نمی توانند اطلاعات تماس را بخواند، احتمالا یک مشتری بالقوه را از دست خواهید داد. به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است اندازه فونت ها به درستی انتخاب شود. همچنین رنگ فونت باید طوری انتخاب شود که راحتی در خوانایی و انتقال سریع پیام را با یک نگاه به مشتری برساند.

کیفیت کاغذ

کیفیت کاغذ کارت بسیار مهم است، برخی کارت ها از جنس گلاسه، سلفون یا لمینت هستند که به انتخاب و علاقه افراد مرتبط است. ضخامت کارت را نیز در نظر بگیرید، کارت های ضخیم و براق احساس لوکس تری را انتقال می دهند. کارت های چاپ شده بر روی کاغذ های نازک معمولا ارزان تر نیز هستند. درست مثل یک دستاورد شل و ول، تصوری خوب را ایجاد نمی کنند.

با ما باشید

کارت ویزیت هنوز هم یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی به حساب می آید، حال اگر استارتاپی پر انرژی هستید یا کسب و کاری بزرگ. اینجا در آیوان دیزاین ما بر آنیم که بتوانیم به شما در ارائه برندی قوی از طریق طراحی گرافیک کمک کرده باشیم. هدف نه تنها موفقیت شما، بلکه ایجاد دریچه ای جدید در مسیر سبک هایی منحصر به فرد در طراحی است.

برگشت به بالا